manuální a přístrojové lymfodrenáže, masáže

Energy studio Jablonec - Uhlířová


V Zátiší 8
466 01 Jablonec nad Nisou

Telefon:
773 21 21 42 - Uhlířová (Ježková) Marie Anna


jezmaj78@seznam.cz

Bowenova terapie

Bowenova masáž

Bowenova masáž je speciální reflexní terapie. Tato technika je velmi hloubková. Umožňuje tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy.

Základem celého Bowenova systému se stala specifická masážní technika dnes označována jako tzv. "Bowenův pohyb". Spočívá ve zvláštním způsobu ovlivňování napětí svalů a svalových skupin prostřednictvím specifické manipulace s vrstvami kůže a podkoží. Při provádění zmíněného Bowenova pohybu vyškolený teraupet na stanoveném místě nahrne kůži napříč přes sval, vedle svalu vyvine tlak, který udržuje po dobu několika sekund a pak pod stále stejným tlakem vyrovná vytvořenou kožní řasu a vrátí kůži zpět na původní místo.

Pohyby jsou prováděny na jasně anatomicky definovaných místech ve stanoveném pořadí. Mezi jednotlivé série pohybů jsou zařazovány pauzy, které organismu poskytují čas ke zpracování informací uvolňovaných v průběhu ošetření a tak přispívají k lepšímu výsledku masáže. Uvedená technika je jádrem metody a užívá se kdekoliv na těle s cílem pozitivně ovlivnit specifické tělesné systémy-trávicí, lymfatický, oběhový, dechový- nebo oblasti-pánev, rameno, temporomandibulární kloub aj.

Bowenova technika působí na několika úrovních: fyzikální, chemické a psychické (emocionální).
Velmi často je používána ve fyzioterapeutických nebo chiropraktických ordinacích.

Tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah. Bowenova masáž je účinná na téměř každé fyzické i psychické onemocnění od deprese, přes únavový syndrom, bolesti zad, kloubů, nohou, ramene, kyčlí atd. Je také velmi účinná při onemocněních jater, ledvin, ženských pohlavních orgánů, plic, srdce. Pomáhá při migrénách, narovnává deformity a také účinně napravuje parézy a mírná ochrnutí, zmírňuje menstruační obtíže, narovnává zakřivení páteře, zlepšuje krevní tlak a krevní proudění, stimuluje lymfatickou drenáž a vyrovnává svalové napětí. Tato masáž výrazně napomáhá při detoxikaci organismu.

Výrazné efekty Bowenovy masáže byly pozorovány u širokého spektra obtíží. Její pozitivní ovlivnění je popsáno například u těchto problémů:

 1. nervozita, stres
 2. astma, angiózní bolesti, rozedma plic, senná rýma
 3. artritida, syndrom karpálního tunelu
 4. chronický únavový syndrom
 5. potíže s nervosvalovou rovnováhou
 6. trávicí potíže, koliky
 7. inkontinence
 8. neplodnost, těhotenské potíže, premenstruační syndrom
 9. bolesti prsou, napětí a otoky prsou, nepravidelná laktace
 10. lymfatické uzliny a cesty
 11. zatuhlé (zamrzlé) rameno, tenisový loket, oštěpařský loket
 12. posunutá pánev, bolesti kolen, kotníků, kladívkové prsty, vbočené palce (haluxy)
 13. bolesti kolen a achillovy šlachy
 14. bolesti hlavy, migrény, závratě
 15. nedoslýchavost a problémy s ušima, očima
 16. problémy se spodní čelistí a trojklaným nervem
 17. ledvinové potíže, prostata, zhoršený odtok lymfy
 18. bolesti zad, hrudníku, bránice, břicha, kříže, kostrče, hýždí, skolióza
 19. svalové bolesti a křeče, růstové bolest, disharmonie kyčlí
 20. zánět sedacího nervu
 21. sportovní úrazy

Léčba neplodnosti

Tato metoda je použitelné v případě, že žena nemůže otěhotnět, jako podpora, nemůže-li donosit plod, nebo jako podpora před umělým oplodněním.

Před začátkem působení na neplodnost je třeba zajistit, aby bylo v rovnováze tělo i perioda ženy. Harmonizace těla může trvat 2 - 3 měsíce (zpravidla cca 10 základních ošetření Bowenem). Poté se přistupuje k ošetření na neplodnost (speciální sestava pohybů Bowenovy terapie), a to dvacátý osmý den nebo 1. den nové periody. Následujících 13 dní je třeba vynechat pohlavní styk, 13. - 14. den je styk naopak doporučen. Tato procedura se opakuje každý druhý měsíc. Mezi to se může vložit pouze základní harmonizace 1x - 2x. K otěhotnění však může dojít již v době základní harmonizace.

Ošetření je vhodné doplnit pravidelným cvičením cviků zaměřených na ovlivnění svalů pánevního dna. Neotěhotní-li žena po dokončení celé kůry je nepravděpodobné, že by otěhotněla přirozenou cestou.

 

Doporučení k Bowenově tlakové masáži

 1. Ideálně naplánujte Bowenovu masáž na den, kdy nebudete vystaveni obzvlášť stresové situaci, lépe tak využijete energii získanou k Vaší regeneraci a samoléčbě.
 2. V den ošetření se nesprchujte ani nekoupejte v horké vodě (dochází ke změně vibrační úrovně organismu, což narušuje působení Bowen).
 3. V následujících 5 - 7 dnech neabsolvujte jiné masáže ani mobilizace, manipulace, měkké techniky... (narušuje působení Bowen).
 4. Vyhněte se po tuto dobu také extrémním teplotám vody , sauně a jednostranné zátěží...(narušuje působení Bowen).
 5. Po každé masáži provádějte oblékání i obouvání pouze v sedě, neměli by jste stát na jedné noze.
 6. Dbejte na to, aby jste nesetrvávali ve stejné poloze nebo sedu déle než 30 minut. Poté se protáhněte a projděte místnosti.
 7. Jako pomoc při detoxikaci organismu pijte alespoň dva a půl litru vody denně.
 8. Naučte se sedět tak, aby jste nekřížili nohy, což blokuje průchod energie v těle a mnohdy je příčinou zablokování páteře.

 

Bowenova technika je opravdu velmi účinnou metodou, která se může využívat u mnoha diagnóz a pacientů bez rozdílu věku. Od malých dětí až po starší pacienty. Celé ošetření, včetně několika dvouminutových přestávek, trvá kolem 15 -25 minut. Při Bowenově tlakové masáži se neužívají žádné masážní emulze, masti ani oleje. Obvykle pacient přichází na 3 sezení, která následují po sobě v rozmezí pěti až deseti dní. Většina ošetřovaných popisuje techniku jako velmi účinnou a velké procento z nich pozoruje úlevu téměř okamžitě.

 

 

 

Ceník: Bowenova technika 

 

Terapie
Permanentka 5 terapií

470 Kč
2.250 Kč / 450,- za jednu terapii

 

 
 
 

Těším se na Vaši navštěvu.

Objednávky na tel. 773 21 21 42